بیش از ۵۰ درصد واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی فعال هستند


موسی حاتمی مدیر عامل شرکت شهرک های ایلام صنعتی شامگاه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام گفت: واحد های بسیار خوب و فعالی در سطح شهرک ها و نواحی صنعتی استان وجود دارد که تولیدات آن ها صادرات محور است.

وی افزود: تمامی زمین های شهرک ها و نواحی صنعتی استان به سرمایه گذاران واگذار شده و در بعضی از شهرک های صنعتی با کمبود زمین مواجه هستیم. 

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی تصریح کرد: کمبود نقدینگی واحدهای تولیدی با توجه به تورم باعث می شود که میزان نقدینگی برای تامین مواد اولیه به چالش تبدیل شود. 

حاتمی گفت: برخی از واحدهای تولیدی مشکل مواد اولیه و تامین مواد اولیه برخی از واحدها نیز مشکلات شراکتی دارند.

وی ادامه داد: بیش از ۵۰ درصد واحدهای تولیدی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی استان فعال هستند و مابقی واحدها به دلایلی غیر فعال یا نیمه فعال هستند. 

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان ایلام بیان کرد: در کل استان ۱۴ ناحیه و شهرک صنعتی شامل ۷ ناحیه صنعتی و ۷ شهرک صنعتی فعال هستند. 

حاتمی گفت: مشکلات واحد‌های تولیدی استان شامل سرمایه در گردش و کمبود نقدینگی است که از طریق اعطای تسهیلات به این واحدها می‌توان واحدها را احیا کرد. 

وی افزود: شرکت شهرک های صنعتی وظیفه ایجاد زیرساخت را در شهرک ها و نواحی صنعتی دارد، در حال حاضر تمامی زیرساخت ها تا حد امکان در شهرک ها و نواحی صنعتی استان ایجاد شده است. 

حاتمی بیان کرد: در حوزه شمال ایلام به دلیل طبیعت کوهستانی و جنگلی، بحث مشکل زمین وجود دارد، در حال حاضر نیز در حال پیگیری و‌جانمایی و توسعه شهرک ها هستیم که بتوانیم در اولین فرصت این مشکل را مرتفع کنیم.

وی در پایان تصریح کرد: تعداد کل طرح های شهرک ها و نواحی صنعتی استان ایلام ۷۷۱ طرح است که بیشتر آن ها به بهره برداری رسیده اند.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید