بیانیه گام دوم آینده را ترسیم کرد/ لزوم پاسخ به تحریف اندیشه امام – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانآیت‌الله محمود رجبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه شخصیت امام (ره)، شخصیتی با صداقت تمام در رابطه با خدا و مردم بود، گفت: هرچیزی که می‌گفت از روی دلسوزی برای ملت‌ها نشأت می‌گرفت. به همین علت، سخن ایشان با فطرت و سرنوشت انسان‌ها هماهنگ بود. مردم وقتی سخنان ایشان را می‌شنیدند، به دلشان می‌نشست.

وی اظهار کرد: دشمنان وقتی می‌بینند تلاش‌هایشان بی‌اثر است، دست به تحریف سخنان امام می‌زنند تا حقیقتی که امام بیان کرده، واژگونه به گوش مردم برسد. بنابراین تحریف سخنان امام راحل توطئه‌ای است از سوی دشمنان، ستمگران و مستکبران. این شیوه آن‌هاست برای جلوگیری از نفوذ بیان امام.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه بیشترین تحریف‌ها همراه با ترفندهای مختلف از طرف استکبار جهانی بوده است، اضافه کرد: برخی ناآگاهان و مغرضان از داخل کشور نیز بلندگوی آن‌ها شده‌اند و سخنان ان‌ها را ترویج می‌کنند.

رجبی گفت: آنچه که شایسته عظمت سخنان امام و مقابله با هجمه به ایشان است، به شکل مطلوبی عمل نشده. رسانه‌های مکتوب، صوتی تصویری، دانشمندان، حوزوی‌ها، سیاستمداران و … باید تحریف‌ها را رصد کنند. نهادهایی که مسئولیت حفظ و نشر آثار امام خمینی (ره) را برعهده دارند، باید بیشتر بررسی کرده و مقابله کنند. همه باید بتوانند جهاد تبیین کنند، این وظیفه همه اقشار است. باید به صورت منطقی و استدلالی به تحریف‌ها پاسخ داد.

وی با ذکر اینکه خداوند متعال به ما عنایت فرمود و رهبر عزیز را نصیب این ملت کرد. گفت: مقام معظم رهبری، کسی است که با خط و مکتب امام بیش از هرکسی آشنا هستند، یک دیدبانی تیز برای شناسایی دشمنان دارند و همیشه به دنبال تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها بوده‌اند. ایشان دارای شخصیتی والاست که سخنانشان در دل‌ها می‌رود. در کل جهان، هیچ رهبری با این درایت، حکمت، قاطعیت، عقلانیت و بصیرت وجود ندارد و این مورد اعتراف دوست و دشمن است. ایشان پس از امام به خوبی توانستند رهبری را به دست بگیرند.

عضو جامعه مدرسین حوزه‌های علمیه تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب همیشه دشمن را به موقع شناسایی و مردم را از آن‌ها و اهدافشان آگاه می‌کنند. بیانیه گام دوم انقلاب از آن مواردی است که مردم را آگاه می‌کند، گذشته را بیان و آینده را ترسیم کردند. برخی مسئولین متأسفانه توجه نمی‌کنند. خیلی از دشمنان در توصیف رهبر انقلاب اسلامی اعتراف می‌کنند که ایشان در ایران نشسته‌اند ولی کل جهان را اداره می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید