بیانیه پایانی نشست «آستانه» | خبرگزاری فارس


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، هجدهمین نشست «آستانه» با محوریت بازگشت آوارگان سوری دیروز (چهارشنبه) در «نورسلطان» پایتخت قزاقستان آغاز شد و امروز پنجشنبه به کار خود پایان داد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی سوریه «سانا»، کشورهای ضامن نشست آستانه امروز در بیانیه پایانی بر تعهد راسخ خود به حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی سوریه تأکید کردند.

در ادامه این بیانیه آمده، کشورهای ضامن بر تصمیم خود برای ادامه مقابله با تروریسم در تمامی انواع آن و ایستادن در برابر دستورکارهای جدایی‌طلبانه با هدف تضعیف حاکمیت سوریه تأکید می‌کنند.

بر اساس بیانیه مذکور، کشورهای ضامن همچنین حملات تروریستی به تأسیسات غیرنظامی سوریه راکه منجر به کشته شدن افراد بی گناه می‌شود، محکوم کردند و بر ضرورت ادامه همکاری مستمر برای نابودی دو گروهک داعش و جبهه النصره و تمامی گروه‌های تروریستی مرتبط تاکید کردند.

آنها بر نقش پیشروی روند آستانه در حل بحران تأکید کردند و گفتند، امنیت و ثبات دائمی در شمال سوریه تنها بر اساس حفظ حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه محقق می‌شود.

هفدهمین اجلاس آستانه در مورد سوریه با حضور هیأت‌های ایران، روسیه، ترکیه، سوریه، معارضه و کشورهای لبنان و عراق به عنوان ناظر از سه‌شنبه ۳۰ آذر ماه (۱۴۰۰) به مدت دو روز در شهر نورسلطان پایتخت قزاقستان برگزار شد. شرکت‌کنندگان در هفدهمین نشست روند آستانه بر توقف حملات نظامی رژیم صهیونیستی به سوریه تاکید کردند.

انتهای پیام/ص
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید