بررسی خارج ازنوبت پرونده‌های مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان درلرستان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، الهام شاداب‌فر اظهار داشت: به دنبال نامگذاری سال ۱۴۰۱ از سوی رهبر انقلاب تحت عنوان «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» و تأکیدات وزیر امور اقتصادی و دارایی، در راستای حمایت همه جانبه از شرکت‌های دانش بنیان، بررسی پرونده‌های مالیاتی آنها به شکل خارج از نوبت صورت خواهد گرفت.

وی افزود: این اقدام به منظور افزایش سطح تولید، اشتغال و اجرای فازهای توسعه‌ای و تکمیلی شرکت‌های دانش‌بنیان صورت خواهد گرفت.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی لرستان بیان کرد: این طرح در هیئت موضوع ماده ۲۵۱ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم استان و در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

شاداب فر تصریح کرد: هیئت ماده ۲۵۱، بررسی مالیات‌های «قطعی» موضوع قانون مالیات‌های مستقیم و مالیات‌های غیر مستقیم که در مرجع دیگری قابل طرح نباشد، را به عهده دارد که در صورت ادعای غیرعادلانه بودن مبلغ مالیات در اعتراض مودی و ارائه مدارک، مستندات و دلایل کافی و قانونی از جانب مؤدیان، موضوع به نیابت از وزیر امور اقتصادی و دارایی در استان، مورد بررسی قرار می‌دهد.

وی افزود: این هیئت برای بررسی شکایات واصله، اسناد و مدارک لازم را از سازمان امور مالیاتی استعلام و در صورت نیاز نسبت به دعوت از مودی و یا مسئولین مربوط در حوزه مالیاتی ذیربط، جهت بررسی موضوع و ارائه توضیحات حضوری و عنداللزوم از طریق قرار کارشناسی اقدام کرده و پس از بررسی‌های لازم نسبت به تهیه و صدور حکم نهایی اقدام و دبیرخانه و اداره کل امور اقتصادی و دارایی نیز بلافاصله حکم نهایی را از طریق سازمان امور مالیاتی به مراجع ذیربط و همچنین به مودی یا وکیل وی برای اجرا ابلاغ می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید