بخشی از اعتبارات مصوب سفر هیئت دولت به خراسان‌شمالی به حوزه بهداشت و درمان اختصاص دارد


به گزارش خبرگزاری فارس از اسفراین، امان الله حسین پور، نماینده مردم اسفراین در مراسم تودیع معارفه رئیس دانشکده علوم پزشکی این شهرستان از اختصاص ۱۲ هزار میلیارد تومان بودجه در سفر ریاست جمهوری به خراسان شمالی خبر داد و اظهارکرد: بخشی از این بودجه به حوزه سلامت در خراسان شمالی و اسفراین اختصاص یافته است که می تواند در ارتقای شاخص های سلامت نقش مهمی را ایفا کند.

وی جانفشانی ها و ایثار گری های مدافعان سلامت در دوران سخت کرونا را تلاشی ستودنی دانست و گفت: واکسیناسیون همگانی در کشور حرکت بسیار عظیمی بود که دولت انقلابی در راستای تامین سلامت مردم از آغازین روزهای خدمتگزاری خود انجام داد.

محمد علی کیانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و رئیس دانشگاه‌های قطب ۹ علوم پزشکی کشور نیز فعالیت در بخش حوزه بهداشت و درمان را امری بسیار خطیر و متفاوت دانست و افزود: اهمیت موضوع سلامت در زمان کرونا بیش از هر زمان دیگری روشن شد.

وی با بیان اینکه پیک ششم کرونا در کشور با مدیریتی صحیح در حالی در ایران به مدت ۲ ماه کنترل شد که بسیاری از کشور های اروپایی مرگ ۲۰ تا ۳۰ هزار نفر را ثبت می کردند، گفت: ساده انگاری کرونا آسیب های جبران ناپذیری را می زند و باید برای مبارزه با این بیماری هوشیار تر و دقیق تر عمل کرد .

حجت الاسلام سید محمد موسوی، امام جمعه اسفراین نیز در ابتدای این مراسم با تاکید بر اینکه هر مسئولی باید طوری رفتار کند که آخرین روز مسئولیتی اوست تا تمام تلاش خود را برای بهتر کارکردن به کار ببرد افزود: سکانداری بخش سلامت به دلیل اهمیت بالای سلامت در جامعه بسیار خطیر و دارای اهمیت فراوان است.

 گفتنی است در این مراسم از زحمات ۵۶ ماهه اسحق ایلدرآبادی قدردانی و طاهره توفیقیان به عنوان سرپرست جدید دانشکده علوم پزشکی اسفراین معرفی شد.

انتهای‌پیام/د
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید