این بازیگر 90 ساله کانادایی در فضا رفت و برگشت می کرد


چهارشنبه 21 اکتبر 1400 – 21:39

تهران (پانا)-دقایقی پیش ، در جریان ماموریت جدید توریستی سرنشین دار خود با نام “NS-18” ، شرکت Blu-Origin چهار نفر را با موشک نیو شپرد به فضا فرستاد و پس از 11 دقیقه به زمین بازگرداند.

به گزارش ایسنا ، علاوه بر ویلیام شاتنر ، بازیگر 90 ساله کانادایی ، کریس بوشویزن ، مهندس سابق ناسا و بنیانگذار آزمایشگاه های Planet و گلن دو وریس ، بنیانگذار نرم افزار Medidata و معاون رئیس نرم افزار Bioscience فرانسه ، حاضر ، و آدری پاورز ، معاون رئیس جمهور در مأموریت Blu-Origin. شاتنر مسن ترین فردی بود که پس از این سفر به فضا رفت.

کل پرواز حدود 11 دقیقه به طول انجامید و خدمه حدود 4 دقیقه بی وزنی را در فضا تجربه کردند. در ابتدا ، تقویت کننده موشک Sheu Shepard از کپسول جدا شد و به زمین بازگشت و با فرود آمدن تقویت کننده ، کپسول Sheu Shepard به بالاترین ارتفاع خود رسید ، درست بالای خط کار ما. کپسول 11 دقیقه پس از پرتاب به زمین بازگشت.

ماموریت گردشگری فضایی در ابتدا قرار بود در 12 اکتبر انجام شود ، اما به دلیل شرایط جوی به تعویق افتاد. این مأموریت دومین پرواز سرنشین دار این شرکت بود. در اولین ماموریت خود در 20 ژوئیه ، فف بزوس به همراه والی فانک 82 ساله ، الیور دیمون 18 ساله به عنوان جوانترین مسافر فضایی و برادرش مارک بزوس با موشک بلوبری نیوزلند به فضا پرتاب شدند. دقایقی بعد در گرانش صفر به زمین بازگشت.

دیدگاهتان را بنویسید