انگلیس به ما تسلیحات دقیق و مناسب می دهد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمهور اوکراین، روز دوشنبه در سخنانی اعلام کرد که لندن تسلیحات مورد نیاز کی‌یف و بسیار دقیق برای جنگ با روسیه را فراهم کرده است.

همزمان انگلیس روز دوشنبه اعلام کرد که با هماهنگی ایالات متحده، سامانه‌های راکتی چند پرتابی را به عنوان بخشی از کمک نظامی جدید به اوکراین واگذار می‌کند که می‌توانند اهدافی را در فاصله ۸۰ کیلومتری (۵۰ مایلی) مورد حمله قرار دهند.

زلنسکی همچنین در سخنرانی ویدئویی شبانه خود گفت: من از نخست وزیر بوریس جانسون برای درک کامل خواسته‌ها و افزایش آمادگی ما برای محافظت از جان مردم ما سپاسگزارم.

این سخنان زلنسکی اندکی پس از آن اعلام شد که او با جانسون گفت‌وگوی تلفنی داشت.

زلنسکی پیشتر گفته بود که با همکاری لندن به دنبال راه‌هایی برای جلوگیری از بحران غذایی و رفع انسداد بنادر (اوکراین) هستند. رئیس جمهور اوکراین مدعی است که روسیه مانع صادرات ۲۲ میلیون تن محصولات غذایی از اوکراین شده است و لذا اگر به کشورش در رفع محاصره بنادر و صادرات دوباره کمک نشود، بحران جهانی انرژی با بحران غذا جایگزین خواهد شد.

رئیس جمهور اوکراین روز گذشته همچنین با انتشار توییتی از تقویت کمک‌های دریافتی کشورش از سوی لندن خبر داد و گفت: کی یف به زودی از برنامه کمک‌های نظامی تقویت شده لندن بهره مند خواهد شد!

دیدگاهتان را بنویسید