افسردگی و 10 علامت هشدار دهنده این مشکل


افسردگی علائم افسردگی گاهی بخش عادی زندگی است. طبیعی است وقتی کسی را از دست می دهید یا شغل خود را از دست می دهید ناراحت باشید.

این زمانی است که شما علائم افسردگی را به دلیل استرس در زندگی خود تجربه می کنیدافسردگی موقعیتی نامیده می شود.

اکثر مردم از شر افسردگی موقعیتی خلاص می شوند ، اگرچه این روند ممکن است روزها یا حتی هفته ها طول بکشد. با این حال ، هنگامی که علائم افسردگی از بین نمی روند و افسردگی با توانایی شما در عملکرد و زندگی عادی تداخل می کند ، این مورد است. “افسردگی بالینی” یا “افسردگی شدید” فراخوانده شد.

افسردگی اساسی یک بیماری جدی است که می تواند هفته ها ، ماه ها یا سالها طول بکشد. بنابراین ، بسیار مهم است که علائم افسردگی را بشناسید تا بتوانید با ظاهر شدن علائم از آنها کمک بگیرید.

علائم افسردگی بسیار زیاد است. مردم می توانند رکود بزرگ را “سیاه چاله” توصیف کنند که نمی توانند از آن خارج شوند. احساس عذاب قریب الوقوع نیز در این نوع افسردگی شایع است.

10 علامت هشداردهنده افسردگی

افراد مبتلا به افسردگی شدید علائم مشابهی ندارند ، اما ممکن است علائم زیر را داشته باشند:

غمگینی.

وقتی غم یکی از علائم افسردگی است ، می تواند با احساس ناامیدی و پوچی همراه باشد. ممکن است متوجه شوید که هر چقدر هم تلاش کنید ، نمی توانید افکار منفی خود را کنترل کنید. شما می توانید بدون دلیل مشخص مدام گریه کنید.

علل و علائم افسردگی

احساس گناه می کند

افراد مبتلا به افسردگی شدید ممکن است احساس بی ارزشی و درماندگی کنند. آنها حتی ممکن است افسردگی را به عنوان نشانه ضعف و انتقاد از خود تجربه کنند.

تحریک پذیری

این علامت افسردگی می تواند شما را عصبانی ، ناراحت یا بیقرار کند. مردانی که به شدت افسرده هستند اغلب افسردگی خود را از طریق پرخاشگری یا رفتارهای بی پروا نشان می دهند.

علائم روانی.

اگر در تمرکز ، تصمیم گیری یا به خاطر سپردن جزئیات مشکل دارید ، اینها ممکن است نشانه های افسردگی باشد. افراد مبتلا به افسردگی ممکن است احساس کنند که روند تفکر آنها کند است.

علائم جسمی.

افراد مبتلا به افسردگی اغلب درد و سردرد یا مشکلات گوارشی دارند که به نظر می رسد هیچ علت پزشکی دیگری ندارند و به درمان پاسخ نمی دهند.

از دست دادن انرژی.

اگر افسرده هستید ، ممکن است مدام احساس خستگی کنید. افراد مبتلا به افسردگی ممکن است احساس کنند که توانایی های جسمی آنها کند شده است.

علائم افسردگی موقت

از دست دادن علاقه.

یکی از شایع ترین علائم افسردگی ، از دست دادن علاقه به فعالیت های لذت بخش مانند رابطه جنسی ، تفریح ​​یا تعاملات اجتماعی است. این نیز می تواند به عنوان غفلت از مسئولیت ها و نظافت فیزیکی رخ دهد.

برنامه خواب در حال تغییر است.

اکثر افرادی که افسردگی را تجربه کرده اند می دانند که اغلب با مشکلات خواب همراه است. افراد مبتلا به افسردگی ممکن است در خواب شبانه دچار مشکل شوند. همچنین ممکن است در طول روز بیش از حد خواب آلود باشند یا حتی در خواب باشند.

در عین حال ، مشکلات خواب می تواند افسردگی را تشدید کند و منجر به یک چرخه منفی بین افسردگی و خواب شود ، که شکستن آن می تواند چالش برانگیز باشد. خواب بد حتی می تواند باعث افسردگی در برخی افراد شود.

درک رابطه پیچیده بین خواب و افسردگی می تواند گامی مهم در بهبود کیفیت خواب و مقابله بهتر با افسردگی باشد.

تغییر در اشتها.

تغییر در عادات غذایی به دلیل افسردگی می تواند منجر به پرخوری یا پرخوری شود. افزایش یا کاهش بیش از 5 درصد وزن بدن در یک ماه یکی از علائم هشداردهنده افسردگی است. برخی از افراد علاقه خود را به غذا از دست می دهند ، در حالی که برای دیگران خوردن راهی برای جبران احساس افسردگی است.

افکار خودکشی

افکار خودکشی یا افکار خودکشی به تفکر یا برنامه ریزی برای خودکشی اشاره دارد. افکار می توانند از ایجاد یک برنامه دقیق تا افکار گذرا متغیر باشند. این افکار شامل آخرین اقدام به خودکشی نمی شود.

داشتن افکار آسیب یکی از جدی ترین علائم افسردگی است و همیشه باید آن را جدی گرفت. اگر قصد خودکشی دارید ، باید فوراً به دنبال کمک باشید.

تشخیص علائم افسردگی

اهمیت بیان علائم افسردگی بدون شرم و ضعف:

اگر هر یک از این علائم کلاسیک افسردگی را دارید و علائم آن شدید است و بیش از چند هفته طول می کشد ، باید به دنبال کمک باشید. بهترین مکان برای شروع مشورت با پزشک است.

موسسه ملی سلامت روان تخمین می زند که افسردگی سالانه تقریباً 17 میلیون آمریکایی را تحت تأثیر قرار می دهد. در بسیاری از موارد ، افسردگی قابل درمان با موفقیت تشخیص داده نمی شود و درمان نمی شود زیرا علائم افسردگی نادیده گرفته می شود.

افسردگی نشانه ضعف یا شرمندگی نیست. این یک بیماری جدی است. خبر خوب این است که حتی در موارد شدید افسردگی بالینی ، درمان معمولاً بسیار موفق است. و هرچه درمان زودتر شروع شود ، موفقیت آمیزتر است. پس منتظر نباشید.

اولین مرکز پزشکی سلامت با دارا بودن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سالها تجربه در زمینه ارائه خدمات مراقبت و پرستاری در منزل ، با کادر مجرب و متخصص خود آماده خدمات رسانی شبانه روزی به شهروندان عزیز می باشد.

پرسنل مجرب این مرکز در قالب پرستاران سالمند ، پرستاران بیمار و پرستاران اطفال همواره با مرور آخرین استانداردهای مراقبت و پرستاری خدمات ارائه کرده و آسایش و امنیت شما عزیزان را در اولویت اول قرار داده اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و از مشاوره رایگان برخوردار شوید.

هشدار! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و برای استفاده از آن باید با پزشک یا متخصص خود مشورت کنید.

لطفاً به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید