استقبال بایدن از طرح سناتورها درباره بکارگیری سلاح گرم در آمریکا – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، رئیس جمهور آمریکا از طرح شماری از اعضای دو حزب دموکرات و جمهوریخواه در مجلس سنا برای محدود کردن استفاده از سلاح گرم در این کشور تمجید کرد.

بر اساس این گزارش، جو بایدن در دیدار با اعضای دموکرات و جمهوریخواه در مجلس سنای آمریکا گفت: توافق درباره سلاح پاسخگوی تمام آنچه من ضروری می دانم نیست اما گام مهی در مسیر صحیح است.

این در حالی است که منابع خبری از دستیابی گروهی از اعضای دموکرات و جمهوریخواه مجلس سنای آمریکا به توافقی پیرامون متوقف کردن خشونت های ناشی از بکارگیری سلاح گرم در این کشور خبر دادند.

اعضای دموکرات و جمهوریخواه مجلس سنای آمریکا به توافقی پیرامون طرحی جدید درباره بکارگیری سلاح گرم دست پیدا کردند.

لازم به ذکر است که هزاران نفر از شهروندان آمریکایی روز یکشنبه برای شرکت در تظاهرات سراسری علیه حمل و خرید و فروش آزادانه اسلحه؛ خود را به واشنگتن و برخی دیگر از شهرهای بزرگ این کشور رساندند و در این تظاهرات‌ها خواستار کنترل بیشتر در خرید و فروش اسلحه در آمریکا شدند.

در حالی که حوادث و تیراندازی‌های مرگبار در آمریکا همیشه رخ می‌دهد و بسیاری از شهروندان این کشور و دموکرات‌ها خواستار اصلاح قانون حمل سلاح و کنترل سلاح هستند، انجمن ملی سلاح آمریکا، درنشست سالانه خود در تگزاس، ضمن رد پیشنهاد کنترل سلاح در این کشور، حمل اسلحه را یک حق انسانی اولیه عنوان کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا نیز در جریان سخنرانی در این انجمن گفت باید به جای تصویب قانون محدودیت دسترسی به سلاح در آمریکا، سطح امنیت مدارس را بالا ببریم.

دیدگاهتان را بنویسید