ارتقای معیشت مردم منطقه آزاد اروند با استفاده از امکانات و قوانین


پنجشنبه 22 اکتبر 1400 – 14:21

تهران (پانا) – مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی تجارت آزاد ، صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی ، گفت: تلاش می شود از ظرفیت ها و قوانین برای ارتقای معیشت مردم در منطقه آزاد اروند استفاده شود.

به گزارش فرینا ، صبح امروز “سعید محمد” در اولین سفر کاری خود به موقعیت جدید ؛ وی اهمیت استان کوزستان و منطقه آزاد اروند و حق مردم این کشور و آب تا گردن کشور را هدف اصلی اولین مقصد خود اعلام کرد و افزود: مردم صادق در شهرهای آبادان ، خرمشهر و روستاهای داخل منطقه آزاد هنوز مشکلات زیادی دارند. تأسیس خواهیم کرد.

وی گفت: “ما باید برخی از تداخل بین دستگاه های اجرایی را که مانع اجرای قوانین مناطق آزاد شده است حذف کنیم.” امروزه از دستگاه های اجرایی استفاده نمی شود ، ابتدا این دخالت ها را از بین می برد و سپس از ظرفیت ها و قوانین برای بهبود وجود مردم در منطقه آزاد اروند استفاده می کند.

مشاور رئیس جمهور گفت: “ما انتظار سرمایه گذاری خوبی را داریم و اگر این اتفاق بیفتد ، قطعاً رونق تولید و رونق مشاغل وجود خواهد داشت.” ما قبلاً برای همه این موارد برنامه ریزی کرده ایم و در تلاش هستیم تا شرایط زندگی مردم را در مدت کوتاهی با همکاری دستگاه های مربوطه بهبود بخشیم.

سعید محمد ادامه داد: در این راستا ، وزارتخانه ها ، گمرکات و سایر بخشها نیز باید با یکدیگر همکاری کنند ؛ خوشبختانه امروز عزم جدی در دولت و مجلس برای کمک به بهبود اوضاع وجود دارد و امیدواریم بتوانیم از تمام ظرفیت های خود برای خدمت به جامعه استفاده کنیم.

وی یادآور شد که مهم است مناطق آزاد بر اساس چندین اصل و عملکرد بیش از 30 سال باشد ؛ وی گفت: مهمترین اصل تجارت و رونق اقتصادی در زمین این است که مناطق آزاد باید در زمینه سرمایه گذاری ، صادرات ، تولید ، واردات فناوری های جدید فعالیت کنند که شاخص های موجود بسیار ضعیف هستند و موفقیت را نشان می دهند. “

دبیر شورای عالی تجارت آزاد – مناطق صنعتی و ویژه اقتصادی ؛ وی افزود: ظرفیت تغییر وجود دارد ، اما الزاماتی نیز وجود دارد که مشخص شده است و به یاری خدا این موضوعات را به صورت ملی اجرا خواهیم کرد. ما در حال حاضر 31 برنامه با استراتژی ها و استراتژی ها برای هر منطقه آماده می کنیم و تلاش می کنیم مناطق آزاد را در مدت زمان کوتاهی به دوره اولیه خود بازگردانیم.

دیدگاهتان را بنویسید