ادویه جات ، سلامتی و طول عمر


اگر غذاهای تند و تند بخورید ، عمر بیشتری خواهید داشت

امروزه تحقیقات نشان می دهد افرادی که غذاهای تند با سس تند را در رژیم غذایی خود قرار می دهند ، سالم تر و طولانی تر از افرادی که غذاهای تند نمی خورند زندگی می کنند.

آن را ادامه دهید ، فلفل بیشتری به تخم مرغ خود اضافه کنید ، این عمر شما را طولانی می کند.

تاریخچه انواع مختلف فلفل ها بسیاری از فرهنگ های جهان در طول این سالها از ادویه جات و چاشنی ها استفاده کرده اند ، نه فقط برای طعم و مزه.
فلفل ، ادویه جات ترشی جات و ادویه های دیگر در اصل در تمدن های قدیم برای تزئین و اهداف دارویی استفاده می شده است.

امروزه هنوز ترکیبات زیادی از غذاهای سنتی در آمریکای لاتین ، آسیا ، خاورمیانه و آفریقا استفاده می شود.

رایج ترین نوع فلفل در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد فلفل چیلی یا فلفل قرمز که محبوب ترین ادویه بعد از نمک است. این نوع فلفل برای اولین بار در پرو ، مکزیک و سرخپوستان آمریکا در 1000 سال قبل از میلاد استفاده شد. در قرون 15 و 16

فلفل قرمز و دیگر فلفل های تند توسط محققان سایر کشورهای اروپایی ، آسیایی و آفریقایی معرفی شدند.
اخیراً چین ، ترکیه ، نیجریه ، اسپانیا و مکزیک بزرگترین تولید کنندگان فلفل قرمز در جهان هستند که محصولات خود را به تمام نقاط جهان صادر می کنند.
امروزه یافتن این نوع فلفل و ادویه جات دیگر بسیار آسان است. این در هر سوپر مارکت موجود است.


مقالات مرتبط:

آیا فلفل سیاه برای بدن مفید است؟ (بر اساس علم)

فواید سرو برای مو و پوست سر چیست؟


چرا ادویه های تند سالم هستند؟

تمام فواید و اثرات مثبت فلفل قرمز و دیگر فلفل های تند موجود در کپسایسین ، آب این فلفل ها هستند و ادویه این فلفل ها به دلیل وجود این ماده است.

کپسایسین یک ماده بی بو و بی مزه است و از نظر علمی اثبات شده است که در بسیاری از موارد موثر است ، مانند
فشار خون ، کلسترول ، درد مفاصل ، افسردگی و مشکلات گوارشی برای سلامتی مفید هستند. کپسایسین در ابتدا درد را تحریک می کند ، اما سپس شدت آن را کاهش می دهد. به همین دلیل ، کپسایسین معمولاً به عنوان یک مسکن درد استفاده می شود ، به ویژه برای درد بعد از عمل ، درد مفاصل ، گلودرد و برخی اختلالات پوستی.

اما فلفل تنها مواد تند نیست که سلامت شما را بهبود می بخشد

زردچوبه را بیشتر بشناسید

زردچوبه این ماده اصلی بسیاری از سس های تند است و برای اولین بار در غذاهای خاورمیانه ، هند و آسیای جنوب شرقی یافت شد و فواید زیادی را نشان داده است. ماده اصلی زردچوبه کارکامین است که پیشرفت برخی بیماریهای ویروسی در بدن را کند می کند.

به تازگی ، آن را در توسعه بیماری آلزایمر نشان داده است و می تواند به عنوان یک داروی پیشگیرانه در این زمینه استفاده شود.
تحقیقات اخیر نشان می دهد که در محصولاتی که از فلفل و ادویه در رژیم غذایی خود استفاده می کنند ، سرطان و حملات قلبی و انسداد جریان خون کمتر دیده می شود. غذاهای تند بخورید ، گفته می شود عمر طولانی تری دارند

فلفل قرمز و سایر ادویه جات تند باعث تنگی نفس ، زخم معده و سوزش سر دل می شوند.

باید بگوییم که علاوه بر تنگی نفس ، اکثر ادویه جات و سس های تند در واقع برای درمان یا پیشگیری از این بیماری ها استفاده می شوند.
رژیم هایی که از مقدار زیادی فلفل قرمز و دیگر فلفل های حاوی کپسایسین و بسیاری از ادویه های تند دیگر مانند زردچوبه استفاده می کنند ، سلامت عمومی بدن را بهبود می بخشد و می تواند از بسیاری از بیماری های جدی و خطرناک جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید