اتحادیه اروپا در تدارک بسته هفتم تحریم ها علیه روسیه است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «پاول یابلونسکی»، معاون وزیر امور خارجه لهستان در گفتگویی که روز شنبه منتشر شد، گفت: «مقامات اتحادیه اروپا در حال کار بر روی بسته هفتم تحریم‌ها علیه روسیه هستند.»

معاون وزارت خارجه لهستان در پاسخ به این سوال که آیا کار بر روی بسته هفتم تحریم‌ها از قبل آغاز شده است، گفت: البته بله.

او گفت: «تحریم ها باید حتی شدیدتر باشند. از نظر گازی که روسیه همچنان می‌تواند بفروشد، در شرایطی که اعمال تحریم‌های قبلی، ارتباط تمام بانک‌های روسیه را از سیستم سوئیفت قطع می‌کند. من اول از همه درباره گازپروم بانک صحبت می‌کنم.»

یابلونسکی افزود: «ما به تحریم فناوری‌هایی نیاز داریم که هنوز می‌تواند به روسیه عرضه شود و روسیه در صنعت خود از آن استفاده می‌کند.»

کمتر از ۱۰ روز پیش، شورای اتحادیه اروپا ششمین بسته تحریمی را علیه فدراسیون روسیه، از جمله تحریم عرضه نفت و فرآورده‌های نفتی از روسیه، به تصویب رساند. بحث بین کشورهای اتحادیه اروپا در مورد بسته ششم تقریباً یک ماه به طول انجامید و انتظار می‌رود با توجه با وجود برخی نظرات گوناگون در میان اعضای اتحادیه اروپا درباره روسیه، اکنون نیز آماده سازی و رسیدن به اجماع نظر درباره هفتمین بسته تحریمی اروپا علیه روسیه، زمان بیشتری نیاز داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید