آیا متفورمین یک داروی کاهش وزن است؟


همچنین مصرف دارو بدون رعایت سایر عادات سالم نمی تواند به کاهش وزن شما کمک کند. افرادی که از رژیم غذایی سالم و ورزش در حین مصرف متفورمین پیروی می کنند بیشترین وزن خود را از دست می دهند.

علاوه بر این ، هرگونه کاهش وزن فقط تا زمانی که شما از دارو استفاده می کنید می تواند ادامه یابد. این بدان معناست که اگر مصرف متفورمین را متوقف کنید ، به احتمال زیاد به وزن اولیه خود باز می گردید. و حتی در حالی که هنوز در حال مصرف دارو هستید ، می توانید به آرامی وزن از دست رفته خود را بازیابی کنید.

در واقع ، هیچ نتیجه قطعی و مشابهی برای متفورمین وجود ندارد. نشان داده شده است که در برخی از افراد وزن را کاهش می دهد اما در برخی دیگر اینطور نیست. یکی از مزایای متفورمین این است که باعث افزایش وزن نمی شود ، حتی اگر باعث کاهش وزن شود.

آیا پزشک متفورمین را برای کاهش وزن تجویز می کند؟

اگر شما مبتلا به دیابت نوع 2 یا پیش دیابت هستید و اضافه وزن یا چاقی دارید ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کمک به شما در مدیریت دیابت یا کاهش خطر ابتلا به دیابت تجویز کند ، اگرچه متفورمین می تواند به کاهش وزن شما کمک کند. در برخی موارد ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کاهش وزن تجویز کند ، حتی اگر دیابت یا پیش دیابت ندارید.

این نوع متفورمین هنگامی که دیابت یا پیش دیابت ندارید ، توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تأیید نشده است. این یعنی FDA متفورمین به عنوان کمک کننده در کاهش وزن پذیرفته نمی شود. زیرا اطلاعات کافی در مورد اثربخشی آن برای کاهش وزن وجود ندارد.

بنابراین ، از مصرف خودسرانه متفورمین اجتناب کنید زیرا هنوز عوارض جانبی یا مزایای آن کاملاً شناخته نشده است و یک داروی رقیق نیست.

مژده رحمانیان ، عضو انجمن تغذیه ایران

کلینیک زیبایی لاغری و زیبایی هارمونی

دیدگاهتان را بنویسید