رژیم لاغری سریع

آیا فرزند شما تعادل مناسبی از مواد مغذی دریافت می کند؟

امروزه بسیاری از والدین گزارش هایی از معلمان فرزند خود دریافت می کنند که کودکی بیش فعال است و در کلاس رفتار می کند. مطمئن نیستند که چگونه فرزندان خود را وادار به رفتار صحیح کنند، آنها اغلب از پزشکی مدرن برای کمک به رام کردن بیش فعالی فرزندان خود کمک می گیرند. این اغلب به شکل ریتالین یا برخی منابع دارویی دیگر می آید. متأسفانه این داروها گاهی اوقات با ایجاد اضطراب، قند خون بالا، بی خوابی و سردرد علائم را تشدید می کنند.

با این حال، بسیاری از این مشکلات رفتاری را می توان با تغذیه مناسب برطرف کرد. کودکان مرحله “رشد” آنابولیک را پشت سر می گذارند که در آن بدن به مقادیر زیادی پروتئین و چربی برای کمک به بازسازی و ساخت بدن در حال رشد خود نیاز دارد. بیشتر وعده های غذایی کودکان شامل مقدار زیادی کربوهیدرات، نشاسته و قند است. این عناصر به سرعت متابولیزه می شوند و مستقیماً وارد جریان خون می شوند و باعث افزایش شدید سطح قند خون می شوند و باعث بیش فعالی، مبارزه و بی قراری می شوند. هنگامی که بدن آنها برای مبارزه با این افزایش قند خون انسولین آزاد می کند، اغلب آنقدر ترشح می کند که نتیجه نهایی آن خستگی، افسردگی یا کناره گیری است تا زمانی که بدن به طور کامل تثبیت شود.

برای کودکان مهم است که غذاهای حاوی قند، نشاسته یا غذاهای فرآوری شده زیاد نخورند. بسیاری از نگهدارنده ها و افزودنی ها ارتباط مستقیمی با مشکلات رفتاری مانند اختلال کمبود توجه و نارساخوانی دارند. حتماً وعده‌های غذایی حاوی ۶۵ درصد چربی و پروتئین و ۳۵ درصد دیگر کربوهیدرات بخورید. میان وعده ها منابع عالی پروتئین و مقدار زیادی از غذاهای کامل هستند. غذا تاثیر بسیار زیادی بر رفتار و خلق و خوی کودکان و همچنین بزرگسالان دارد، پس حواستان باشد که به فرزندانتان و خودتان اجازه می دهید چه بخورند.

به یاد داشته باشید که نوع احساس شما از نظر روحی و جسمی به طور مستقیم با انواع غذاهایی که در بدن خود می‌ریزید و اینکه چگونه بدن شما قادر است آنها را به سوخت تبدیل کند، مرتبط است. غذاهای کامل و ارگانیک بهترین انتخابی هستند که می توانید برای خود و خانواده خود داشته باشید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر

دیدگاهتان را بنویسید