آخرین تحولات بازارهای سهام را در آخرین روز هفته مشاهده کنید


تهران (پانا) – امروز ، 13 اکتبر 1400 ، شاخص کل بازار سهام به 1.3 میلیون کانال سقوط کرد تا رشد خود را از اکتبر از دست بدهد.

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات روز چهارشنبه ، شاخص کل بورس برای دومین روز متوالی افت کرد و با کاهش 21 هزار و 236 واحدی به رقم یک میلیون و 397 هزار واحد رسید.

تغییر فهرست کانال
امروز در ابتدای معاملات ، روند شاخص کل بورس در نیم ساعت اول 5000 واحد کاهش و کاهش یافت. این روند نزولی ادامه یافت و در ساعت 11 شاخص وارد محدوده 1.3 میلیون نفر شد. در پایان معاملات ، شاخص کل به یک میلیون و 397 هزار واحد رسید که نسبت به روز سه شنبه 21 هزار و 236 واحد کاهش نشان می دهد.

شاخص کل همگن در پایان معاملات با 8 هزار و 786 واحد نسبت به روز قبل کاهش یافت و به 392 هزار و 781 واحد رسید. بنابراین ، شاخص همگن نیز به کانال 300000 واحد سقوط کرد.

همچنین شاخص کل فرابورس با 416 واحد کاهش به 20 هزار و 67 واحد رسید.

هم جنبه سبز و هم قرمز بازار
در پایان معاملات روز چهارشنبه ، 47 نماد افزایش قیمت وجود داشت که 31 نماد سهام و 16 نماد در بورس بود. همچنین 444 نماد برای کاهش قیمت وجود داشت که 315 نماد سهام و 129 نماد در بورس بود. به عبارت دیگر ، بازار 9 درصد و بازار 89 درصد افزایش یافت.

روز چهارشنبه ، برای هشتمین روز متوالی ، ارزش خالص تغییر مالکیت قانونی در بازار واقعی منفی بود و 765 میلیارد حجم پول واقعی بازار سهام را ترک کرد.

در معاملات امروز ، بزرگترین خروج پول واقعی برای سومین روز متوالی ، سهام شپنا (پالایشگاه اصفهان) بود که ارزش آن از دارایی های حقیقی به حقوقی 81 میلیارد حجم تغییر کرده است. پس از شپنا ، برکت (شرکت داروسازی برکت) و فاملی (شرکت ملی صنعت مس ایران) بیشترین خروجی را داشتند.

رهبران بازار
امروزه نمادهای “فارس” ، “پارسان” و “شپنا” بیشترین تاثیر را بر افت شاخص کل بورس داشتند.

همچنین سه نماد “انرژی 3” ، “آمین” و “فایرا” نمادهای بزرگی در بازار بودند که بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

در پیشخوان ، نمادهای “Bpas” ، “Aria” و “Kogar” بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص کل فرابورس و “فیهان” ، “Gosino” و “Vesper” بیشترین تأثیر مثبت را روی شاخص

در جدول ، فعال ترین نمادها در بورس اوراق بهادار رهبران هستند و برکت و کیمیاتک در رتبه های زیر قرار دارند. در بازار فرابورس ، فایخان ، توسان و دی بیشترین نمادهای معامله شده هستند.

افزایش ارزش ردیف های پایینی بازار
در پایان معاملات امروز ، ارزش صف ها نسبت به پایان روز معاملاتی قبلی 248 درصد افزایش یافت و به 289 میلیارد حجم رسید. اما تعداد نمادهای صف بیشتر بود و 120 سهم از صف فروخته شد. ارزش صف های نهایی فروش در بازار نسبت به دیروز 33 درصد افزایش یافت و به 496 میلیارد تومان رسید.

نماد انرژی 3 (سایر افراد در بورس انرژی) با خط عرضه 201 میلیارد تومان در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از انرژی 3 ، نمادهای فسراب (شرکت ملی سرب و روی ایران) و تگزاس (شرکت توسعه صنایع و خدمات کشاورزی) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین صف فروش به شپنا (شرکت پالایش نفت اصفهان) رسید که 185 میلیارد تومان در پایان صف فروش داشت. بعد از شپنا ، کدما (شرکت معدنی دماوند) و وسرزوی (شرکت عدالت سرمایه گذاری متعلق به خراسان رضوی) بیشترین صف فروش را داشتند.

کاهش ارزش معاملات
امروز ارزش کل معاملات بورس به 10 هزار و 375 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز سه شنبه 10 درصد کاهش یافته است. ارزش معاملات خرده فروشی نیز نسبت به روز کاری قبلی 16 درصد کاهش یافته و به 4.839 میلیارد حجم رسیده است.

Shepna و Dei رهبران جدول معاملات هستند
در معاملات امروز ، شپنا (شرکت پالایش نفت اصفهان) با 168 میلیارد جلد بیشترین ارزش معاملات بورس را داشت.

بعد از شپنا ، شبندر بیشترین ارزش معاملات را داشت و برکت با بالاترین ارزش معاملات سوم شد و پس از آن شکما و فملی در رتبه های بعدی با بالاترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

رکورد نیم تریلیون جلد در بورس اوراق بهادار تهران
در نمودار حجم معاملات امروز ، دی (بانک دی) با 593 میلیون و 629 هزار و 616 سهم در صدر قرار دارد. کرمان با بیشترین حجم معاملات بازار در رتبه دوم قرار گرفت و مقام سوم به هوبمن رسید. کودرو و شبندر با بیشترین حجم معاملات در بازار در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

دیدگاهتان را بنویسید